LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaGALERIA

GALERIA

16.03.2018 - GRAND PRIX w SZACHACH

Dzisiaj (16.03) w Lubskim Domu Kultury odbył się Finał Turnieju Grand Prix Szkół - 2017/18.W zawodach wzięło udział ok. stu młodych szachistów ze szkół z Gminy Lubsko i Jasienia. Wyniki ogłosił sędzia główny Mariusz Kucharski.Szkoły podstawowe – chłopcy: I Cyprian Skibicki, II Aleksander Kiełek, III Wiktor Milczanowski, dziewczęta: I Julia Gruszecka, II Karolina Machnicka , III Zuzanna Staszak.
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy: I Tomasz Lambrecht, II Gabriel Kołtun , III Mirosław Moc Dziewczęta: I Agata Wojciechowska, II Adrianna Urbaniak, III Monika Zielińska. Gratulacje zawodnikom złożył wiceburmistrz Jerzy Wojnar. Dyrektor LDK Teresa Załużna podziękowała szachistom i życzyła dalszych sukcesów.
Wyniki szczegółowe:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2054/results.html?l=pl&tb=10_
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2053/results.html?l=pl&tb=10_

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Mini Disco

Pierwsze spotkanie sekcji MINI DISCO za nami. Kolejne w każdą środę o godz. 16.30, hol LDK. Zaprasza Łukasz Michałkiewicz i Mira Samsonowicz.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Dzisiaj ( 12.03) w Lubskim Domu Kultury odbył się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje miejskie. Jury w składzie: Cecylia Teciorowska, Aleksandra Abramowicz i Teresa Załużna po wysłuchaniu wszystkich recytatorów postanowiło wyróżnić i zakwalifikować do eliminacji powiatowych, w turnieju recytatorskim: Aleksandrę Szklarską ( ZSOiE), Esterę Zając (ZST). W turnieju wywiedzione ze słowa: Olimpię Szczepanowską ( ZSOiE), Maksymiliana Byczkowskiego ( ZSOiE). W turnieju teatrów jedngo aktora: Aleksandrę Szklarską. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

Dzisiaj (09.03.2018) w Lubskim Domu Kultury odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp. Jury w składzie: Gabriela Fiedler, Teresa Załużna, Karolina Słoniowska, Wojciech Szturomski, Aleksander Draguła po wysłuchaniu 13 wykonawców, tytuł laureata przyznano: Julii Falkiewicz, Wiktorii Ptak, Jagodzie Ziółkowskiej. Wyróżnienia otrzymali: Paula Stoppa, Marika Książka, Julia Baryła. Nagrodę Dyrektora LDK otrzymała Iga Smużniak. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Dzień Kobiet w Klubie Seniora.

Atrakcją wieczoru był występ kabaretu przygotowanego przez Barbarę Czerniawską. Panowie w damskich przebraniach zaprezentowali pokaz mody. Mogli poczuć na swojej skórze, jak nie łatwo DAMĄ BYĆ ;)

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Akademia melomana

Dzisiaj, 7 marca w Lubskim Domu Kultury odbył się koncert dla klas I - VII SP, z cyklu Akademia Melomana. Dzieci i młodzież wysłuchały "Najwięksi z wielkich - Piotr Czajkowski" oraz " Jezioro Łabędzie" i "Dziadek do orzechów".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Lubuski Konkurs Recytatorski

Dzisiaj, 27 lutego w Lubskim Domu Kultury odbył się Lubuski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe.
Jury w składzie: Cecylia Tęciorowska, Katarzyna Kuźmiak, Teresa Bałdyga, Teresa Załużna po wysłuchaniu 52 recytatorów, wyróżniło:
W kategorii I ( klasy I – III ):
Wiktor Fila (Niepubliczna SP w Mierkowie), Hanna Jasińska (Niepubliczna SP im. Noblistów Polskich), Nadia Świderska (SP Nr 1 w Lubsku), Nicola Bondarenko (SP Nr 1 w Lubsku), Dodatkowo jurorzy przyznali wyróżnienie dla Marty Nowakowska (SP Nr2 w Lubsku)
W kategorii II (klasy IV – VI):
1 miejsce - Przemysław Nowak (SP Nr 3 w Lubsku), 2 miejsce – Karolina Kotwicka (Niepubliczna SP w Mierkowie), 3 miejsce – Karolina Pożoga (SP Nr 1 w Lubsku), wyróżnienie otrzymała Julia Waszkowska (SP w Górzynie)
W kategorii III (klasy VII i gimnazja)
1 miejsce – Estera Rak (Niepubliczna SP im. Noblistów Polskich), II miejsce Wiktoria Zygowska (SP Nr 2 w Lubsku), 3 miejsce – Adrianna Urbaniak (Niepubliczna SP im. Noblistów Polskich).
Wyróżnieni recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Eliminacje powiatowe odbędą się w dniu 06 marca 2018r. w sali widowiskowej „Luna” ŻDK.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ferie z LDK (23.02) zakończenie

Na zakończenie ferii instruktorzy LDK przygotowali moc atrakcji. Zapraszamy do galerii.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ferie z LDK (22.02)

Ferie zbliżają się małymi krokami ku końcowi. Jednak jak widać po zdjęciach, chętnych do wspólnych zabaw jest tyle samo, co było na początku. Jutro zakończenie tegorocznych ferii z LDK. BAL karnawałowy rozpocznie się o godz. 10.00. Obiecujemy wspaniałą zabawę. Jeśli macie w domu stroje, maski, rekwizyty, przebrania ...zabierzcie je ze sobą. Do zobaczenia jutro (piątek 23.02) 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ferie z LDK ( 21.02.2018)

Dzisiaj, tak jak obiecywaliśmy dzieci wykonały maski karnawałowe. Po tych zajęciach poszły z instruktorem LDK na halę OSiR zażyć trochę ruchu, bawiąc się na dmuchawcach. Jutro zapraszamy o godz. 10.00, rozpoczniemy seansem filmowym a o godz. 12.00 odbędą się warsztaty teatralne.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 143
  • Baner: tablica