LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaGALERIA

GALERIA

V Orszak Trzech Króli

Ilustracja do informacji: V Orszak Trzech Króli
W dniu dzisiejszym odbył się 5 Orszak Trzech Króli. Orszak rozpoczął się Mszą Świętą o godzinie 13:00 w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku. Barwny korowód ruszył przez nasze miasto około godziny 14:00. Większość uczestników włożyła na głowę koronę. Nie zabrakło też oryginalnie przygotowanych strojów, wprowadzających w stosowny klimat. Następnie w Lubskim Domu Kultury odbyły się Jasełka oraz wspólne kolędowanie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Podsumowanie Konkursu

Ilustracja do informacji: Podsumowanie Konkursu
19 grudnia 2018r., o godzinie 17:00 w Lubskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie X konkursu „Tradycje i obrzędy Świąt Bożego Narodzenia w malarstwie, rysunku i grafice 2018”. Wyłoniono I, II , III miejsca oraz wyróżnienia. Nagrodzonym wręczono dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wernisaż sekcji fotograficznej

Ilustracja do informacji: Wernisaż sekcji fotograficznej
W sobotnie popołudnie (15 grudnia) miało miejsce spotkanie miłośników fotografii. Sekcja fotograficzna prowadzona przez Pana Marcina Jodłowskiego zorganizowała dziś autorski wernisaż zdjęć. Przybyłych powitała Dyrektor LDK Maria Łaskarzewska a każdy z autorów opowiedział o sobie kilka słów. Przy nastrojowej muzyce i blasku świec oglądać mogliśmy prace autorstwa: Pani Elżbiety Sokal, Pani Renaty Walot, Pani Agnieszki Cierlukiewicz, Pani Karoliny Przygockiej i Pana Bartłomieja Grabowieckiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

V Finałowy Koncert Mikołajkowy

Ilustracja do informacji: V Finałowy Koncert Mikołajkowy
Dzisiaj w Lubskim Domu Kultury wielkie wydarzenie – V Finałowy Koncert Mikołajkowy zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Lubsku oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zaproszone zespoły z okolicznych szkół przygotowały niezwykłe widowisko. Na wszystkich czekało mnóstwo innych atrakcji – degustacja potraw, wata cukrowa, ozdoby świąteczne i wiele innych. Duże zainteresowanie wzbudził także motocykl znanego konstruktora customowych motocykli Pana Arkadiusza Szajby Pawlukowicza, który był obecny wraz ze swoim motocyklem i otrzymanymi pucharami. Również sporo emocji w widzach wywołał iluzjonista Błażej Święszkowski, który swoimi sztuczkami potrafił zaczarować małych i dużych. Bo przecież każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem – to był wyjątkowy koncert z ważnym przesłaniem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Sekcja - Teatr FANTAZJA

Ilustracja do informacji: Sekcja - Teatr FANTAZJA
Teatr "Fantazja", sekcja teatralna działająca w Lubskim Domu Kultury, rozwija wyobraźnię i osobowość. W ubiegłą sobotę młodzi aktorzy podczas Mikołajek z Ruphertem i Rico przedstawili premierowy spektakl pt. Kubuś Puchatek i Przyjaciele - poprawne zachowanie przy stole. Instruktorem sekcji jest Pani Edyta Urbaniak.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Sekcja Mini Disco

Ilustracja do informacji: Sekcja Mini Disco
Zajęcia Mini Disco w Kawiarni też mogą być kreatywne i szalone . Dzisiejsza sekcja Mini Disco była wyjątkowo energiczna. Instrukor - Łukasz Michałkiewicz.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Płyty winylowe

Ilustracja do informacji: Płyty winylowe
Dzisiaj w Lubskim Domu Kultury pojawił się wyjątkowy Gość. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Dziopa, za przekazanie na rzecz Lubskiego Domu Kultury płyt winylowych oraz książek, które z pewnością wzbogacą naszą kolekcję.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ruphert i Rico

Ilustracja do informacji: Ruphert i Rico
8 grudnia 2018 roku, w Lubskim Domu Kultury odbyła się niepowtarzalna zabawa. Wszystkich zgromadzonych przywitała Dyrektor Lubskiego Domu Kultury Pani Maria Łaskarzewska. Mogliśmy obejrzeć przedstawienie teatralne, które przygotowała sekcja teatralna „Fantazja” Lubskiego Domu Kultury prowadzona przez Panią Edytę Urbaniak. Następnym punktem programu był występ dwóch grup sekcji „Mini Disco” prowadzone przez Pana Łukasza Michałkiewicza. Po występach sekcji LDK nadszedł czas na główną atrakcję - jednego z najlepszych w Europie duetu Klaunów cyrkowych Rupherta i Rico – zdobywców wielu prestiżowych nagród na festiwalach sztuki cyrkowej, przeglądach teatrów ulicznych i konkursach cyrkowych. W specjalnie przygotowanym programie „W tę wigilijną noc”, czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, serpentyn, prezentów i wiele wiele innych. Na sam koniec zjawił się długo wyczekiwany Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom słodki prezent. Serdecznie dziękujemy za wspaniale spędzony czas.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Książki

Ilustracja do informacji: Książki
Dzisiaj w Lubskim Domu Kultury pojawił się wspaniały Gość.
Ogromne podziękowania dla Pani Barbary Wypych, która przekazała Lubskiemu Domu Kultury wiele ciekawych książek

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

01.10.2018 Teatr Współczesny z Krakowa - Feliks, net, Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 153
  • Baner: tablica