LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaGALERIA

GALERIA

Piknik Kolejowy

W sobotę (08.09) przy dawnym dworcu kolejowym miał miejsce organizowany po raz trzeci Piknik Kolejowy. Wśród atrakcji największym powodzeniem cieszyły się przejażdżki drezynami. Na zainteresowanych czekała bogata wystawa o tematyce kolejowej a najmłodsi brali udział w animacjach i zajęciach plastycznych, do dyspozycji były również dmuchańce i malowanie buziek. Nie zabrakło również stoiska z pysznymi przekąskami ani łakoci dla milusińskich.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

2 września w kościele pw.NNMP w Lubsku odbył się koncert kameralny 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać gry na organach w wykonaniu Filipa Presseisena oraz wysłuchać utworów Grupy Śpiewu Białego “Drewno”. Kolejny koncert odbędzie się tym razem w Forst, 9 września. Zapraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

ŚWIĘTO PLONÓW – TUCHOLA ŻARSKA 01.09.2018

Po przejściu korowodu z wieńcami odbyła się msza św. w intencji rolników.
Starostwo z Tucholi: Joanna Kurek i Dariusz Gembara przekazali Burmistrzowi Lubska Lechowi Jurkowskiemu symboliczny bochen chleba. Wśród zebranych gości pojawili się : Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, z-ca prezydenta Gorzowa Wlkp. Radosław Sujak, Starosta Żarski Janusz Dudojć, Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Robert Słowikowski, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku st. kpt. Norbert Kawka, Komendant Komisariatu Policji w Lubsku nadkom. Robert Pieniążek, przewodniczący komisji rolnictwa Hieronim Nawrot, Krzysztof Czerniawski z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Marian Dziewulski z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, radni, sołtysi, dyrektorzy lokalnych szkół i instytucji.
Ze swoimi stoiskami zaprezentowały się sołectwa naszej gminy m.in.pszczelarze, rzemieślnicy, rolnicy, działkowcy. Stoisko Gminy Lubsko prezentowały pracownicy Urzędu Miejskiego w ludowych strojach. Na scenie zaprezentowali się: „Modry Len”, „Barwy”, kabaret „Zośka, sekcje śpiewacze, taneczne i wokalne Lubskiego Domu Kultury. W przerwie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody zwycięzcom dwóch konkursów. Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy: I miejsce – Tuchola Żarska, II – Lutol, III – Dłużek, wyróżnienia: ROD „Jutrzenka” i Stara Woda. Konkurs na najpiękniejszą posesję dożynkową: I miejsce – Janusz i Bernadeta Smyk, II – Zdzisław i Bogusława Wilk, III – Daniel i Joanna Kurek. Swój talent wokalny zaprezentowały: Eleonora Bouje i Anna Szuszka. Zespół „CukYer” zaprezentował swoje największe przeboje. Wieczorem zaprezentowały się zespoły: „KWAZZY MANGO PROJECT”, „FENOMEN”, „NIESPOTYKANI” oraz TEATR OGNIA „AGNISTORM”.
Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Lubsku, Lubski Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i sołectwo Tuchola Żarska.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Animacje wakacyjne (29.08)

Ostatnie zabawy wakacyjne z Lubskim Domem Kultury  przeprowadziła pani Marta Michałowska

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Koncert Eon Chaos

W piątek (31.08) po zmroku w ogródku kawiarni Mocca klimatyczny koncert wykonał lubski zespół Eon Chaos. Wydarzenie uświetniły wyświetlane wizualizacje w wykonaniu Magdaleny Anopsy

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wakacyjne animacje z instruktorem LDK

Wakacje zbliżają się do końca, nasze wspólne letnie zabawy również się kończą. Tak się bawiły dzieci wczoraj ( 29.08) na placu zabaw przy Netto w Lubsku z pania Martą Michałowską.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Kino plenerowe z Lubskim Domem Kultury

Na zakończenie wakacji Lubski Dom Kultury zaprosił dzieci z rodzicami do kina plenerowego. Tym razem seans odbył się na osiedlu XX lecia w Lubsku.
Z opini wiemy, że pomysł bardzo się wszystkim spodobał. W takim razie do zobaczenia :) 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26.08.2018 - 20. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

W niedzielę (26.08) o godz. 16.00 w kościele pw. NNMP odbył się  koncert kameralny 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Przed  zebraną publicznością wystąpili: Joanna Kreft - skrzypce i Michał Dąbrowski - organy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wesołe Wakacje w Mieście II

24 sierpnia o godzinie 17. na estradzie plenerowej Lubskiego Domu Kultury rozpoczęła się organizowana przez LDK przy pomocy UM i OSiR, wakacyjna zabawa dla dzieci. Najmłodsi mieli do wyboru wiele atrakcji, jak dmuchańce, pop - corn, watę cukrową, malowanie buzi (Wiktoria Jureczko - face painting), słodkości, a całemu widowisku towarzyszyła przednia zabawa z zespołem Niespotykani Disco & Dance oraz animatorką Panią Martą Michałowską. Dzieci dwukrotnie brały udział w wojnie kolorów - uśmiechu nam dziś nie brakowało :) Tuż po zmierzchu rozpoczęła się projekcja filmu animowanego w plenerze. W trakcie wydarzenia miał miejsce egzamin praktyczny letnich warsztatów kelnerskich "Kuźnia dobrego smaku", których uczestnicy mogli zaprezentować nabyte umiejętności, obsługując dziś gości Kawiarni Mocca. Warsztaty prowadziła Pani Aleksandra Abramowicz a na zakończenie wręczyła podopiecznym certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22.08. Warsztaty kelnerskie

Warsztaty kelnerskie w Lubski Dom Kultury dobiegają końca.
Czas się pochwalić zdobytą wiedzą. Uczestnicy swoje umiejętności zaprezentują 24 sierpnia (piątek), podczas imprezy LDK pn. Wesołe Wakacje w Mieście II.
Zapraszamy do Kawiarnia Mocca w LDK. Start godz. 17.00.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 153
  • Baner: tablica