LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaAKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Podsumowanie konkursu

Ilustracja do informacji: Podsumowanie konkursu

16 marca, zostały odwołane zajęcia plastyczne z powodu choroby instruktora.

Finał Grand Prix w szachach

Kino Gryf zaprasza

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wielkanocnym

WIELKANOCNE PISANKI, ŚMIGUS DYNGUS, OBRZĘDY, TRADYCJE RELIGIJNE I LUDOWE W RYSUNKU I MALARSTWIE
 
REGULAMIN
 1. Organizatorem konkursu jest Lubski Dom Kultury.
 2. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat z terenu gminy Lubsko.
 3. Tematem konkursu są ilustracje tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
 4. Prace w dowolnej technice rysunkowej lub malarskiej należy wykonać na papierze w formacie A-3.
 5. Prace należy czytelnie podpisać z tyłu kartki: imię i nazwisko oraz wiek autora, adres placowki, lub szkoły, klasę, oraz telefon kontaktowy.
 6. Prace należy dostarczyć do sekretariatu lub pracowni LDK do 23 marca 2018.
 7. Oceny prac dokona jury powołane przez LDK.
 8. Podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie 28.03.2018,
  o godz. 17.00 w kawiarni LDK.
 • Wielkanoc – najstarsze i najważniejsze święto dla chrześcijan. To czas radości po zakończeniu niegdyś ściśle przestrzeganego postu. Triumf życia nad śmiercią. Z Wielkanocą wiążą się liczne religijne i ludowe obrzędy (święcenie pokarmów, pisanki, śmigus-dyngus).
 • Tradycje wielkanocne pochodzące jeszcze ze średniowiecza są bardzo często przestrzegane do dziś Jedną z najbardziej znanych zabaw wielkanocnych w Polsce była wybitka polegała na stukaniu się jajkami lub toczeniu ich po stole. Wygrywał ten, którego jajko najdłużej zachowało się w całości.
 • Znaczenie symboli wielkanocnych; baranek-symbol zmartwychwstalego Jezusa, jajka-symbol rodzącego się życia, chleb -symbol ciała Chrystusa, dobrobytu
  i pomyślności, chrzan-symbol męki pańskiej, sól – istota prawdy, ser – symbol pojednania człowieka z naturą, babka-ciasto – symbol umiejetnosci.
 

Rekolekcje na rockowo

Iłowa - wystawa fotografii

Ilustracja do informacji: Iłowa - wystawa fotografii
Benedykt Szymański - urodzony w Lubsku w 1958 roku. Absolwent Politechniki Zielonogórskiej, dyplom inż. na kierunku zarządzanie. Fotografią zajmuje się od czasów szkoły podstawowej (SP1 koło fotograficzne pod opieka Cz. Chwiszczennika). W latach 1993-96 instruktor Klubu Fotograficznego BRILLANT w LDK, nawiązał współpracę z klubem fotograficznym PRISME'82 z Hillerød w Danii. Od 1994 roku członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego w Zielonej Górze Od 1995 roku Instruktor Fotografii Krajoznawczej PTTK, w tym samym roku zdobywa Złotą Odznakę Fotografa Krajoznawcy PTTK.
W latach 1997-2000 organizator wystaw fotograficznycvh w kawiarni EMOCJA, później organizator galerii InternArt w internacie ZSOIS W 2010 roku uzyskał Dużą Złotą Odznakę Fotografa Krajoznawcy PTTK. Współpracował z pismami: Magazyn Lubski, Tygodnik Powiatowy i Kroniką Ziemi Żarskiej.Wydawca serii pocztówek „Dni Lubska 2011”, „Lubsko inaczej” i „Lubsko 1283-2013”. W roku 2015 zorganizował dla LTF-u i PTTK warsztaty i plener fotograficzny pn. „Fotografia krajoznawcza czy krajobrazowa” w Iłowej. W ograniczonym nakładzie wydał mini album fotograficzny pt. „Moja Iłowa” zdjęcia z którego dostępne są na naszej wystawie.

Mini Disco zaprasza dzieci !

Masz 6 - 12 lat? Lubisz tańczyć? Te zajęcia są dla Ciebie! :) Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 7 marca o godz. 16.30 w Lubskim Domu Kultury (hol)
Serdecznie zapraszamy !
 
 

ART.eciaki - kreatywne warsztaty artystyczne

Już w poniedziałek 8 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy dzieci i młodzież Szkół Podstawowych do nowo otwartej sekcji LDK "ART.eciaki - kreatywne warsztaty artystyczne". Zajęcia będą odbywać się w sali nr 4, a poprowadzi je mgr sztuki, pedagog Bogusława Kowalczuk. Serdecznie zapraszamy.

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

1 2 3 4 5 6 ... 62
 • Baner: tablica