Informacje

Wystawa ekslibrisu

  • 29-01-2019
Ilustracja do informacji: Wystawa ekslibrisu
Wystawa ekslibrisu
Beata Joanna Przedpełska
Ewelina Rivillo
28.01.2019 - 28.02.2019
Hol – Galeria LDK
 
Beata Joanna Przedpełska, warszawianka mgr. Filologii Słowiańskiej oraz absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Publicystka Polskiego Radia, TVP  i prasy.Wieloletnia korespondentka”Tygodnika Polskiego”-magazynu Poloni australijskiej i nowozelandzkiej. Autorka książki Gwiazdy...gwiazdki...gwiazdeczki...muzyki lat 90.
 
Rysuje,maluje.wykonuje tkaniny, plakaty oraz ekslibrisy. Swoje prace zaprezentowała dotąd na kilkunastu (15) wystawach indywidualnych, a ekslibrisy na zbiorowych wystawach pokonkursowych krajowych i zagranicznych.
 
Ewelina Rivillo. Urodzila się w niemieckiej miejscowosci Speyer. Od  dziewiątego miesiąca życia mieszka w Polsce.Wychowała się i dorastała w Wilamowicach na Śląsku. Śpiewa i gra na flecie. W 2011 r. rozpoczeła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku grafiki.Na drugim roku, prof, hab.Krzysztof Marek Bąk,zwrócił uwagę na jej szkice w których przejawiała tendencje do czarnobiałego ornamentalnego rysunku.To właśnie w pracowni profesora spróbowała swoich sił w małej formie graficznej- ekslibrisie, znajdując swoj sposób patrzenia na świat.Rysowanie daje jej odpoczynek,staje się formą autoterapi.W ekslibrisach tworzy metaforyczną opowiesć o człowieku, portret psychologiczny adresata którego cechy przedstawia za pomocą symboli.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją